Copa San Antonio FAQ

Copa San Antonio

2/15/2020
Texas
Tournament Director
Diana Driggers
BOYS: U6 - U15
GIRLS: U6 - U15
Distance
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Competition
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Variety
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Select your team to view how this event rates for you

Seeding
starstarstarstar_borderstar_border
Recruiting
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Technology
starstarstarstar_borderstar_border
Technology
  • Online Applicationcheck_box
  • Online Payment Processingcheck_box
  • Online Check-Incheck_box_outline_blank
  • Online Document Vaultcheck_box_outline_blank
  • Coaching Conflictscheck_box
  • Change Notificationscheck_box_outline_blank
  • Scoring Notificationscheck_box
  • Real - time Scoringcheck_box
  • Weather Updatescheck_box_outline_blank
  • Auto Advancementcheck_box

Click division to view schedule

Boys

Click level to view statistics

Boys U8 U7-U8 Boys 4v4N/A
Boys U8 U8 Boys 4v4N/A
Boys U8 U8B 7v7 GoldChampion: Hddysc Houston Dynamo Catalyst NE 2012
Finalist: Laredo Area Youth Soccer Assn Rayados Laredo
N/A
Boys U8 U8B 7v7 BronzeN/A
Boys U9 U9 Boys GoldN/A
Boys U9 U9 Boys SilverChampion: Lonestar Lsc 12b AC Milan
Finalist: Lonestar Lsc 11b Internazionale
N/A
Boys U9 U9 Boys BronzeN/A
Boys U10 U10B GoldChampion: FC Dallas 10b - Gaucho
Finalist: Mcallen Rayados
N/A
Boys U10 U10B SilverChampion: Paso Del Norte Foggia Calcio 2010
Finalist: Classic Elite U10b
N/A
Boys U10 U10B Bronze AN/A
Boys U10 U10B Bronze B (Crossover)Champion: Barca Academy Austin 10b Black
Finalist: SA City 11b Boca
N/A
Boys U11 U11 Boys GoldChampion: SA City 09b Red
Finalist: Hddysc Hda Catalyst 09
N/A
Boys U11 U11 Boys Silver AChampion: Dynamo Dash Youth Dynamo Woodlands 09 PA
Finalist: FC Westlake 09b
N/A
Boys U11 U11 Boys Silver BChampion: Alamo City SC 09b Red-usc
Finalist: Hddysc Dynamo West 09 Orange I
N/A
Boys U11 U11 Boys Bronze AChampion: Forza Sport Academies Fsa 10b Black
Finalist: Hddysc Dynamo Kingwood 09 Orange I
N/A
Boys U11 U11 Boys Bronze BChampion: Houston Dynamo/dash Youth (txs) Hdy Woodlands
Finalist: Lonestar SC Lonestar 09b AL Black Sth
N/A
Boys U12 U12 Boys GoldChampion: Forza Sport Academies Fsa 08b Black
Finalist: Tigres San Antonio 08b Premier
N/A
Boys U12 U12 Boys Silver AChampion: Paso Del Norte Foggia Calcio 2008
Finalist: Classics Elite SA CE 08b Blue
N/A
Boys U12 U12 Boys Silver BChampion: Express SC Dynamo-cb B08
Finalist: Paso Del Norte Pumas Santiago 2008
N/A
Boys U12 U12 Boys Silver CChampion: Tigres San Antonio 08 Gold
Finalist: FC Westlake 08b Blue
N/A
Boys U12 U12 Boys Bronze BChampion: Alamo City SC 08b White
Finalist: Barca Academy Austin 08b Garnet
N/A
Boys U12 U12 Boys Bronze AChampion: FC Dallas Wtx 08b Abilene
Finalist: One Goal FC 08 Jrs
N/A
Boys U12 U12 Boys Volt AChampion: Ayso United HC Ayso United 08b-ybarra
Finalist: FC Westlake 08b White
N/A
Boys U12 U12 Boys Volt BChampion: SA City 08b White West
Finalist: Oak Cliff Black Knights FC 08
N/A
Boys U13 U12/13B 11v11Champion: Lonestar SC Lonestar 08g Roma
Finalist: SA City 08b White East
N/A
Boys U13 U13 Boys Gold AChampion: SA City 07b Red
Finalist: Albion Ahfc
N/A
Boys U13 U13 Boys Gold BChampion: Ahfc 08b Pre-ecnl
Finalist: Houston Dynamo Youth 07 PA I
N/A
Boys U13 U13B Silver A (Crossover)Champion: Hddysc Dynamo Woodlands 07 PA II
Finalist: Hddysc Dynamo West 07 Orange
N/A
Boys U13 U13B Silver B/Bronze AChampion: Hddysc Dynamo Kingwood 07 Orange
Finalist: SA City 07b White East
N/A
Boys U13 U13 Boys Bronze BChampion: Ahfc 07b Premier W
Finalist: Hddysc Dynamo Woodlands 07 Black
N/A
Boys U14 U14 Boys Gold AChampion: Albion Hurricanes FC Ahfc 06b Ecnl
Finalist: SA City 06b Red
N/A
Boys U14 U14 Boys Gold BChampion: Houston Dynamo Woodlands 06 PA 1
Finalist: Hddysc Dynamo Kingwood 06 PA
N/A
Boys U14 U14 Boys Silver AChampion: Arsenal FC Arsenal 06 Red
Finalist: Boerne SC FC Thunder 06b Red
N/A
Boys U14 U14 Boys Silver BN/A
Boys U14 U14 Boys Bronze AChampion: Alamo City SC Alamo City T2w
Finalist: Hddysc Dynamo Kingwood 06 Orange
N/A
Boys U14 U14 Boys Bronze BChampion: Boerne SC FC Thunder 06b Navy
Finalist: FC Westlake 06b Red
N/A
Boys U15 U15 Boys GoldChampion: Dksc Selecao 05b
Finalist: Barca Academy Austin 05b Blue
N/A
Boys U15 U15 Boys Silver AChampion: Barca Academy Austin 05b Garnet
Finalist: SA City 05b White East
N/A
Boys U15 U15 Boys Silver BN/A
Boys U15 U15 Boys BronzeN/A
Boys U18 U16-U18 BoysN/A

Click division to view schedule

Girls

Click level to view statistics

Girls U8 U8 Girls 4v4N/A
Girls U10 U10G GoldChampion: Lonestar Lsc 10g Thorns
Finalist: SA City 10g Spirit
N/A
Girls U10 U9/10 Girls SilverChampion: Classics Elite SA CE 10g Psg
Finalist: SA City 10g Sky
N/A
Girls U10 U9/U10G BronzeChampion: Lonestar Lsc 11g Pride
Finalist: Barca Academy Austin 10g
N/A
Girls U11 U11 Girls Silver AChampion: Hddysc Dash Woodlands 09 PA
Finalist: Hddysc Dash Woodlands 09 Orange I
N/A
Girls U11 U11 Girls Silver BChampion: SA City 09g Red
Finalist: FC Westlake 10g Lilly
N/A
Girls U11 U11 Girls Bronze AChampion: Brownsville Oysa Brownsville United 2009
Finalist: FC Dallas Wtx FC Dallas Ordaz10
N/A
Girls U11 U11 Girls Bronze BN/A
Girls U12 U12 Girls GoldN/A
Girls U12 U12 Girls SilverChampion: Hddysc Dash West 08 Orange I
Finalist: Hddysc Dash Beaumont 08 Orange
N/A
Girls U12 U12 Girls Bronze AChampion: Toro Tsa 08g Black
Finalist: Hddysc Dash Kingwood 08 Orange I
N/A
Girls U12 U12 Girls Bronze BChampion: Hysa Fusion 08g Halenza
Finalist: FC Westlake 08g White
N/A
Girls U13 U13 Girls GoldChampion: Lonestar SC Lonestar 07g Red Sth
Finalist: Sting SA 07 Cox
N/A
Girls U13 U13 Girls Silver AChampion: Sting CC 07
Finalist: Arroyo Yso '07 Celtic Blast
N/A
Girls U13 U13 Girls Silver B/Bronze AChampion: Lonestar SC Lonestar 08g DL Red Nth
Finalist: Hddysc Dash Woodlands 07 Orange
N/A
Girls U13 U13 Girls BronzeChampion: Gsa Force FC 07g Blue
Finalist: Ahfc 08g Premier 1 C
N/A
Girls U14 U14 Girls GoldChampion: FC Westlake 06g
Finalist: Premier FA OF SA Corinthians-premier 06g Whit
N/A
Girls U14 U14 Girls SilverChampion: Ahfc 06g Premier 1 C
Finalist: FC Westlake 06g Blue
N/A
Girls U14 U14 Girls Bronze AChampion: Houston Dash Youth Houston Dash West 06 Orang
Finalist: Buffalos FC 06/07 Girls
N/A
Girls U14 U14 Girls Bronze BChampion: Greater Randolph Area Ysa Del Rio Furia FC 06
Finalist: Boerne SC FC Thunder 06g
N/A
Girls U16 U15/U16 Girls GoldChampion: Houston Dash Dash 05 Beaumont
Finalist: FC Waco 04g (f: Waco United 04g)
N/A
Girls U16 U15/U16 Girls SilverChampion: Alamo City SC 05g Blue
Finalist: FC Frisco Storm Black 05g
N/A