Ice Breaker Outdoor Tournament FAQ

Ice Breaker Outdoor Tournament

2/15/2020
Utah
Tournament Director
Robert Horn
BOYS: U8 - U18
GIRLS: U8 - U18
Distance
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Competition
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Variety
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Select your team to view how this event rates for you

Seeding
starstarstarstar_borderstar_border
Recruiting
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Technology
starstarstarstar_borderstar_border
Technology
  • Online Applicationcheck_box
  • Online Payment Processingcheck_box
  • Online Check-Incheck_box_outline_blank
  • Online Document Vaultcheck_box_outline_blank
  • Coaching Conflictscheck_box
  • Change Notificationscheck_box_outline_blank
  • Scoring Notificationscheck_box
  • Real - time Scoringcheck_box
  • Weather Updatescheck_box_outline_blank
  • Auto Advancementcheck_box

Click division to view schedule

Boys

Click level to view statistics

Boys U10 Boys U10 SilverChampion: Las Vegas Gunners
Finalist: Copper Mountain F.c. Copper Mountain BB 10
star Bronze Division
Boys U10 Boys U10 BronzeChampion: Las Vegas Gunners
Finalist: Nuu Blaze FC 10 Black DM
N/A
Boys U11 Boys U11 GoldChampion: Ucsc Spurs Premier B09
Finalist: Copper Mountain KJ
N/A
Boys U11 Boys U11 SilverChampion: Ucsc Spurs Select B09
Finalist: Ldfc '10
star Green Division
Boys U11 Boys U11 BronzeChampion: League 30 Crossfire FC
Finalist: UV United Select 09
star Green Division
Boys U12 Boys U12 SilverChampion: AFC Apex 08 White
Finalist: Sparta United Sparta 08 KM
N/A
Boys U13 Boys U13 GoldChampion: Utah Arsenal FC Uafc 07pc
Finalist: Copper Mountain Competition Strikerz FC '07
star Green Division
Boys U13 Boys U13 SilverChampion: Ucsc Clash
Finalist: Club America Utah Club America 07b
star Green Division
Boys U13 Boys U13 BronzeChampion: Sparta '07 GE
Finalist: Tactical FC '07 KC
star Green Division
Boys U14 Boys U14 SilverChampion: Wasatch SC 06b CT
Finalist: Rush FC
star Green Division
Boys U14 Boys U14 BronzeChampion: Blast Soccer Llc Blast 06
Finalist: Fire FC 06mt
N/A
Boys U15 Boys U15 SilverChampion: Rampage RW
Finalist: Usa Elite 05b - EM
star Green Division
Boys U15 Boys U15 BronzeChampion: Titans L30 Titans FC B05 - White
Finalist: Utah Valley United Uvu Select White 05b
star Green Division
Boys U16 Boys U16 SilverChampion: Bysl IF United '04 Boys
Finalist: Copper Mountain Soccer Copper Mountain 04 SP
star Blue Division
Boys U16 Boys U16 BronzeChampion: Vipers FC
Finalist: Surf Utah Surf Davis 04 JF
star Green Division
Boys U17 Boys U17 SilverChampion: Bysl Fusion Santos F.c. '03 Boys
Finalist: Murray S.c. B03 Black- Fode
star Green Division
Boys U19 Boys High School SilverChampion: Utah Surf Surf 01' SR
Finalist: Copper Mountain Chargers
N/A

Click division to view schedule

Girls

Click level to view statistics

Girls U11 Girls U11 SilverChampion: Lady Ravens L30 Lady Ravens
Finalist: Impact United Impact OG 09
N/A
Girls U11 Girls U11 BronzeChampion: HC Storm 2010 Storm- Robinson
Finalist: SC United
N/A
Girls U12 Girls U12 SilverChampion: Rampage 09 BH
Finalist: Cima FC Purple JD
N/A
Girls U12 Girls U12 BronzeChampion: Heat FC 08
Finalist: Utah Arsenal FC Uafc-rw '08g
N/A
Girls U13 Girls U13 SilverChampion: Vegas United '07 Girls KD
Finalist: L30 Titans FC G07 - Yellow
star Green Division
Girls U13 Girls U13 BronzeChampion: Copper Mountain Cms Valkyries 07 JL
Finalist: Surf Tidal Wave
N/A
Girls U14 Girls U14 BronzeChampion: Ayso United - Holladay
Finalist: Tactical FC '06 BO
star Green Division
Girls U15 Girls U15 SilverChampion: Impact Rh2
Finalist: Utah Glory G06 Black NO
star Blue Division
Girls U17 Girls U17 SilverChampion: Henderson - Lvsa 04g Black
Finalist: Murray SC Black G04 MM
star Green Division
Girls U17 Girls U17 BronzeChampion: Pvsc United 04 White-legacy
Finalist: Ajax Utah FC Girls 03
N/A
Girls U19 Girls High School SilverChampion: Ayso United Azno G2002
Finalist: Lvsa '02 Girls White
star Red Division